ІІ розділ. Наш край у козацьку добу



(знаряддя праці, побутові речі, одяг, фотокопії документів, малюнки, карта краю).


В історичному минулому українського народу було таке не повторне явище, як Запорізька Січ. Запорозька Січ (або Запорізька Січ) — укріплений осередок нереєстрового Війська Запорізького Низового XVI — кінця XVIII століття з дисклокацієюза порогами Дніпра. 

З часу офіційного літописання збереглися відомості про вісім Запорозьких Січей. 






     (1 січня, після Великодня, 1 жовтня). На Радах обирали козацький уряд.
    Запорозькій Січі були притаманні ознаки республіки: власна територія, система виборних органів влади, правові звичаї, військо. Вищим законодавчим, адміністративним та судовим органом Січі була Січова Рада. Її рішення вважалися думкою всього війська і були обов'язковими для виконання. Рада розглядала найважливіші питання внутрішньої політики: проводила розподіл земель, угідь та рибних ловищ, судила за тяжкі злочини. Загальна (військова) рада проходила на Січі 2— З рази на рік
    Переглядаємо малюнок Запорозької Січі.


    Доволі багата в музеї колекція знарядь праці та предметів господарського вжитку. Тут є різьблені рублі і металеві праски, решета, жорна, млинок для розмелювання зерна, масничка з колотушкою, дерев'яні вила, ціпи, серп, копаниця, коромисло, солом'яник для зберігання зерна, ночви, ярмо.



    Комментариев нет:

    Отправить комментарий